Erka Group

EnglishView English

Ana sayfaya gitNazan Kabatepe Özgeçmiş

Süreklilik, Saygınlık ve Güven eğitimin ana ilkeleridir.Nazan Kabatepe
Nazan Kabatepe'nin bir fotoğrafı

Eğitim ve İş Hayatı

7.Ocak.1949'da Polatlı'da doğdu. Şerif Bedri ile Fethiye Akkan'ın kızıdır. 28.Ekim.1972'de Erdal Kabatepe ile evlendi. İki erkek çocukları oldu (Gökçe ve Burçe). Gökçe-Gülfem (Demirbaş) Kabatepe'nin İlayda isminde ve Burçe-Aycan (Gömeç) Kabatepe'nin Melisa isminde birer kızları vardır.

İstanbul Amerikan Kız Koleji (bugünkü Robert Kolej) ve Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü mezunudur. Aynı üniversitenin Pedagoji ve Eğitim Bölümünden Sertifikası vardır. 1987 yılından bugüne Yönetim Kurulu Üyesi olduğu ERKA GRUP A.Ş.'de Bağımsız Eğitim Planlamacısı olarak çalışmaktadır.

Onursal Ünvanlar ve Üyelikler

1996 yılında IECA Eğitim Planlamacısı Yetki Belgesi'ni alan ilk Türk danışmandır.

Üyelikler:

2002-2004 döneminde OACAC'ı temsilen NACAC delegeliğini yapmıştır.

2004-2006 döneminde OACAC’ın Yönetim Kurulu Üyesi olarak Genel Sekreterliğini yapmıştır.

2015 yılından bugüne IECA’nin Türkiye Bölgesel Grubu'nun Bölge Koordinatörüdür (Regional Leader for Turkey, IECA Global Committee).

KALEV, Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı Kurucu Üyesi ve Mütevelli Heyeti Üyesidir.

Faaliyetler ve Yayınlar

1998 yılından bugüne CIS'in İstanbul'daki Eğitim Günlerine katkıda bulunmaktadır. OACAC (bugün IACAC) ve CIS konferanslarında ve Türkiye'de, özellikle Türk Eğitim Sistemi olmak üzere, çeşitli konularda konuşmacı olarak katkıda bulunmaktadır. Basılı yayınlarının yanında, makaleleri ve ulusal ve uluslararası konferanslardaki sunumları, "YURTDIŞINDA EĞİTİM" üzerine görüşleri yazılı ve görsel medyada yer almaktadır.

Daha fazla bilgi nazankabatepe.com sitesinde yer almaktadır.